Żużlowiec Motoru najlepszy w Grand Prix Szwecji

zmarzlik 2024 06 15 231018

Bartosz Zmarzlik triumfował w Grand Prix Szwecji, piątej rundzie Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Zawodnik Orlen Oil Motoru Lublin w finale zawodów rozgrywanych w Malili pokonał Australijczyka Maxa Fricke i Brytyjczyka Roberta Lamberta.

Na czwartym miejscu do mety przyjechał drugi z przedstawicieli lubelskiej drużyny, Australijczyk Jack Holder. Kolejni reprezentanci Orlen Oil Motoru: Dominik Kubera i Szwed Fredrik Lindgren rywalizację ukończyli odpowiednio na szóstej i dziewiątej pozycji.

W turnieju Grand Prix Zmarzlik zwyciężył po raz 24 w karierze, co jest rekordem wszech czasów. Czterokrotny mistrz świata umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu, a jego przewaga nad drugim Lambertem wynosi już 17 punktów. Trzeci jest Holder, szósty Lindgren, a siódmy Kubera. Kolejna runda mistrzostw świata zostanie rozegrana 29 czerwca w Gorzowie.