300 drzew powaliła nawałnica, która przeszła przez miejscowość Skordiów w gminie Dorohusk. Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 21.
– Kilkadziesiąt drzew było powalonych na drogę gminną prowadzącą przez las między miejscowościami Skordiów a Pogranicze – mówi wójt gminy Dorohusk Wojciech Sawa. – Przeszła w tym miejscu trąba powietrzna, która powaliła drzewa. Przy tej drodze znajduje się działka Nadleśnictwa. Było powalonych ok. 70, może nawet 100 drzew przy samej drodze. Zostały one usunięte przez Państwową Straż Pożarną. Dzisiaj rano droga była już przejezdna. Dużo tych drzew jest położonych, pociętych z boku dróg. Można przejechać tą drogą, tylko trzeba zwrócić uwagę, czy te drzewa, które są z boku, mogą stanowić jakieś niebezpieczeństwo.
Nie było osób poszkodowanych, ale zniszczone zostały okoliczne uprawy.
CZYTAJ: Śmiertelny wypadek w powiecie opolskim. Ciągnik przygniótł mężczyznę
MaK / opr. WM
Zdjęcie ilustracyjne, fot. OSP KSRG Samoklęski / archiwum
Pliki dźwiękowe
Wojciech Sawa


![Rewolucja w drogownictwie? Lubelscy naukowcy pracują nad nową technologią [ZDJĘCIA] 3 EAttachments959800248228c1188fbf6142a5b7e77d095d0f2 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments959800248228c1188fbf6142a5b7e77d095d0f2_xl-1-350x250.jpg)



![Zderzenie ciężarówki z busem na DK2 [AKTUALIZACJA] 7 EAttachments95979708ac26f5d59bfbc72ad60875f2d4a97bb xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95979708ac26f5d59bfbc72ad60875f2d4a97bb_xl-350x250.jpg)



