Mistrzostwa Polski: lubelscy lekkoatleci z medalami

net 24627620 2024 06 28 084110

Pięć medali zdobyli lekkoatleci z regionu pierwszego dnia mistrzostw Polski w Bydgoszczy.

W rzucie dyskiem najlepszy okazał się Oskar Stachnik. Reprezentant AZS-u UMCS-u Lublin w najlepszej próbie uzyskał wynik 62,22 m i wyprzedził na podium Roberta Urbanka oraz Damiana Rodziaka.

W biegu na 100 m zwyciężył Dominik Kopeć (na zdj.) z Agrosu Zamość. W finale sprinterom przeszkadzał zbyt silnie wiejący wiatr, czego efektem jest czas zwycięzcy – 10.63 sek.

Z tego powodu Dominik Kopeć również najprawdopodobniej nie pojedzie do Paryża.

Srebro w rzucie oszczepem wywalczyła nowa zawodniczka AZS-u UMCS-u Marcelina Witek-Konofał. Jej klubowa koleżanka Patrycja Kapała była trzecia w biegu na 3000 m z przeszkodami i wynikiem 9:42.09 ustanowiła nowy rekord życiowy. Z kolei w rzucie młotem na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka Wisły Puławy Malwina Kopron.

Dziś (28.06) drugi dzień mistrzostw – sesja poranna rozpocznie się o 10:35.