ME w pływaniu: Piskorska z brązowym medalem

444216553 437921895616459 3807745277699002967 n 2024 06 20 192221

Adela Piskorska z brązowym medalem pływackich mistrzostw Europy. Na basenie w Belgradzie zawodniczka AZSu UMCSu Lublin zajęła trzecie miejsce w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym. 20-latka finiszowała w czasie 28.00 sekund. Wygrała Irlandka Danielle Hill, która dystans pokonała w 27.73 sek. Drugie miejsce zajęła Greczynka Theodora Drakou z wynikiem 27.87.

Piskorska cieszy się z postępu, jaki zrobiła w ostatnich latach w tej konkurencji.

W czwartek w Belgradzie brązowe medale wywalczyli też Jakub Majerski rywalizujący na 100 m stylem motylkowym i Jan Kałusowski na 200 m stylem klasycznym. Z kolei po srebro sięgnęła męska sztafeta 4X100m stylem dowolnym w składzie: Mateusz Chowaniec, Dominik Dudys, Ksawery Masiuk i Kamil Sieradzki. Dodajmy, że w porannych eliminacjach w sztafecie płynął również Bartosz Piszczorowicz z AZSu UMCSu Lublin. On i Paweł Korzeniowski w finale zostali jednak zastąpieni przez Masiuka i Sieradzkiego.

Łącznie nasi pływacy mają już w dorobku pięć medali, bo w środę na najniższym stopniu podium stanęła sztafeta kobiet 4X100m stylem dowolnym w składzie Kornelia Fiedkiewicz, Zuzanna Famulok, Wiktoria Guść i Aleksandra Polańska.

Dziś w rywalizacji mężczyzn na 50 m grzbietem do finału nie zdołał awansować Kacper Stokowski. Zawodnik AZSu UMCSu z czasem 25.43 sek został sklasyfikowany na 13 pozycji. Z drugim wynikiem do jutrzejszego finału wszedł za to Ksawery Masiuk.

Informacją dnia, która napłynęła z Belgradu, był jednak złoty medal Andrzeja Rzeszutka w skokach do wody z metrowej trampoliny. To największy w historii polski sukces w tej dyscyplinie.