50 kilometrów przejechał od wczoraj (01.06) lubelski deskorolkowiec Jacek Jaco Harasimiuk, który na deskorolce planuje przejechać łącznie 800 kilometrów z Zakopanego na Hel. W ten sposób deskorolkowiec chce zwrócić uwagę społeczeństwa na problem depresji wśród dzieci i młodzieży. Wczoraj Harasimiuk opuścił stolice Podhala, a 21 czerwca – w Światowym Dniu Deskorolki – chce dotrzeć na Hel.
„Jadąc z gór na nad morze, zamierzam zabrać ze sobą wasz stres, niepokoje, depresyjne myśli, tak aby moja podróż, choć w małym stopniu przyczyniła się do polepszenia waszego samopoczucia. Gdy dojadę na Hel, wejdę do morza z tym całym bagażem, by wszystkie moje i wasze trudne doświadczenia zmyły piekielne helskie fale” – pisze Jacek Jaco Harasimiuk.

Równolegle z jego przejazdem przez Polskę prowadzona jest zbiórka pieniędzy na warsztaty deskorolkowe dla dzieci i młodzieży.
CZYTAJ: Na desce z Zakopanego na Hel. Lubelski skater chce „przejechać” depresję
Deskorolkową podróż można śledzić w mediach społecznościowych na profilu Rdzawy Jaco.

MaK / opr. LisA
Fot. Rdzawy Jaco – Warsztaty Deskorolki Facebook







![Rolkarze opanowali Lublin! [ZDJĘCIA] 7 EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18_xl-350x250.jpg)
![Kazimierskie "Baszty" przyznane! [ZDJĘCIA] 8 EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40_xl-350x250.jpg)




