Ukazał się 19 numer „Brulionu Kazimierskiego”, pisma wydawanego przez Towarzystwo Przyjaciół Kazimierza. Pismo zostało założone w 2001 r. przez architekta Tadeusza Michalaka, ówczesnego prezesa Towarzystwa. W programie nie tylko o nowym numerze opowie Bartłomiej Pniewski, redaktor naczelny „Brulionu Kazimierskiego” i prezes Towarzystwa Przyjaciół Kazimierza. Bartłomiej Pniewski od kilkudziesięciu lat jest związany z Kazimierzem Dolnym i okolicami miasteczka. Od 2008 r. prowadzi Galerię KLIMATY w Mięćmierzu.
„Białe futra i inne opowiadania” to zbiór opowiadań pisarki języka jidysz Fradl Sztok. Książka ukazała się w kwietniu nakładem wydawnictwa Fame Art. w przekładach Belli Szwarcman-Czarnoty, Krzysztofa Modelskiego i Karoliny Szymaniak – autorki przedmowy. O mało znanej w Polsce pisarce opowie Bella Szwarcman-Czarnota.
30 czerwca w 1911 roku urodził się Czesław Miłosz. Poeta odwiedził Lublin kilkakrotnie. „Bardzo lubię wracać do Lublina, bo Lublin jest miastem mojego nieżyjącego przyjaciela, Józefa Czechowicza. Moja znajomość z Lublinem zaczęła się poprzez wiersze Czechowicza. Lublin to dla mnie przede wszystkim miasto Czechowicza” – czytamy w Kurierze Lubelskim z 1999 roku. O Miłoszu i jego związkach z Lublinem przypomni Jarosław Cymerman.
Waldemar Tatarczuk oprowadzi po wystawie „Secondary Archive. Women Artists in War”, którą można oglądać w Galerii Labirynt w Lublinie.
„Klasycznie u Świętej Kingi” to cykl koncertów organizowanych w Świdniku. W niedzielę miłośnicy muzyki klasycznej będą mogli usłyszeć muzykę Bacha, Haydna i Mozarta w wykonaniu Lubelskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Piotra Wijatkowskiego. O wydarzeniu opowiedzą Stefan Munch i proboszcz parafii Św. Kingi ks. Zbigniew Kiszowara.
W 412 odcinku słuchowiska „Bazarek” w parku tłok, ale Stanisław zajmie miejsce, a Wiesława odnalazłaby się w Japonii, ale się nie wybiera.
Fot. Grażyna Lutosławska, na zdj. fotografie Maxa Skrzeczkowskiego w 19. numerze Brulionu Kazimierskiego