Archidiecezja lubelska ma dwóch nowych kapłanów. Święcenia przyjęli: ks. mgr Mateusz Popek – z parafii pw. NMP Matki Kościoła w Palikijach oraz ks. mgr Emilian Wolski – z parafii pw. Świętego Krzyża w Lublinie.
Uroczystość, której przewodniczył Metropolita Lubelski Arcybiskup Stanisław Budzik, odbyła się w archikatedrze lubelskiej.
Neoprezbiterzy otrzymali dokument potwierdzający przyjęte święcenia. Nominacje do parafii, w których podejmą swoja pierwszą posługę, poznają podczas spotkania kapłanów archidiecezji w czerwcu bieżącego roku.
CZYTAJ: 300 lat w Lublinie. Wystawa opowie dzieje zakonu
W ubiegłym roku święcenia kapłańskie przyjęło czterech diakonów.
RyK / opr. LisA
Fot. archidiecezjalubelska.pl


![Rolkarze opanowali Lublin! [ZDJĘCIA] 3 EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18_xl-350x250.jpg)







