Motor bliżej baraży. Zwycięstwo lublinian w Rzeszowie

6k3d2407 2024 05 17 223752

Duży krok w stronę gry w barażach o ekstraklasę uczynili piłkarze Motoru Lublin. W przedostatniej kolejce Fortuna 1 Ligi drużyna trenera Mateusza Stolarskiego wygrała na wyjeździe z Resovią 3:1.

Żółto-biało-niebiescy znakomicie rozpoczęli spotkanie. W 5. minucie wynik otworzył Arkadiusz Najemski, a 6. minut później na 2:0 dla gości podwyższył Samuel Mraz. Walcząca o utrzymanie Resovia szybko odpowiedziała kontaktową bramką Marcina Urynowicza, ale jeszcze przed przerwą Motor wyprowadził kolejny cios. W 39. minucie powtórnie na listę strzelców wpisał się Mraz.

W drugiej połowie gole nie padły. Duża w tym zasługa bramkarza Motoru Kacpra Rosy, który kilkakrotnie popisał się wysokiej klasy interwencjami. Zawodnik tak podsumował spotkanie:

Lubelski zespół powiększył dorobek punktowy do 53, dzięki czemu przesunął się na czwarte miejsce w tabeli. Przed nami jeszcze jednak większość spotkań 33. kolejki, w tym soboetmi (18.05) mecz również walczącego o baraże Górnika Łęczna ze Stalą Rzeszów.

Ostateczne rozstrzygnięcia poznamy 26 maja. Wtedy w ostatniej kolejce spotkań Motor podejmie zdegradowane już Podbeskidzie Bielsko-Biała, a Górnik Łęczna w Tychach zmierzy się z tamtejszym GKS-em.