Znów świetna jazda Patryka Gierackiego w 62. Małopolskim Wyścigu Górskim. Kolarz Lubelskie. Perła Polski, który we wczorajszym prologu zajął 6. miejsce, w piątek (31.05) podczas pierwszego etapu z Koszyc do Myślenic został sklasyfikowany na 15. miejscu.
Drugie zwycięstwo z rzędu odniósł Węgier Marton Dino. Kolejny z kolarzy lubelskiej grupy Julian Kot był 34. Wśród kolarzy Pogoni Mostostal Puławy najlepiej spisał się Maciej Banaszak, który dojechał na 74. pozycji.
Gieracki po dwóch dniach rywalizacji w klasyfikacji generalnej jest 6. W sobotę (01.06) drugi etap wyścigu, czyli 148 km z Wieliczki do Nowego Targu.
PJ
Fot. pixabay.com




![50 lat Yacht Clubu UMCS [ZDJĘCIA] 5 EAttachments95990623f0738daead0ae029da3488fb098fd6f xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95990623f0738daead0ae029da3488fb098fd6f_xl-350x250.jpg)


![Spotkanie z polską kulturą ludową. Trwają przygotowania do Festiwalu Eskapada Tradycji [ZDJĘCIA] 8 EAttachments9598162b303cfcfa147a360821aa439e7a59db2 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9598162b303cfcfa147a360821aa439e7a59db2_xl-350x250.jpg)


