Leśnicy w Lubelskiem rozpoczęli akcje pod kryptonimem „Bezpieczny las”. Działania związane są z kryzysową sytuacją wynikającą z utrzymującego się zagrożenia pożarowego, które obecnie osiąga trzeci stopień.
CZYTAJ: Lubelskie: w lasach najwyższy stopień zagrożenia
Jak zaznaczają leśnicy, akcja jest również odpowiedzią na zdarzenia związane z „inicjowaniem pożarów terenów leśnych przez osoby trzecie”. Ponad tydzień temu w Wiskach w powiecie bialskim spłonęło ponad 5 hektarów lasów, a policja na miejscu znalazła dowody wskazujące na celowe podpalenie.
CZYTAJ: „Wiele drzew obumrze”. Szacowanie strat po pożarze w Wiskach [ZDJĘCIA, FILM]
Priorytetem działań strażaków ma być rozpoznawanie zagrożeń i zapobieganie celowym podpaleniom lasu, w tym również egzekwowanie od osób przebywających w lasach dostosowywania się do obowiązujących przepisów.
Podczas akcji „Bezpieczny las 24” poszczególne posterunki Straży Leśnej zostaną wsparte przez patrole służb mundurowych – policji i Straży Granicznej, a także pracowników Państwowej Straży Łowieckiej i Państwowej Straży Rybackiej. Akcja potrwa do 5 czerwca.
ZAlew / opr. ToMa
Fot. pixabay.com


![Tłumy na potańcówce w lubelskim skansenie. Tradycyjna muzyka porwała do tańca [ZDJĘCIA] 3 EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a_xl-350x250.jpg)


![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 6 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)




