Prawie 1/3 młodych ludzi w Polsce przejawia wysoki lub bardzo wysoki poziom symptomów depresji – alarmują psychologowie. Eksperci zwrócili uwagę na ten problem podczas konferencji dotyczącej współczesnej psychoprofilaktyki.
– Musimy na co dzień dbać o naszą higienę psychologiczną – mówi profesor Lubelskiej Akademii WSEI w Lublinie, Wiesław Poleszak. – Jeżeli chodzi o rodziców, to przede wszystkim głęboka relacja z dzieckiem. Chodzi o wspólnie spędzany czas, ale aktywnie – czy sportowo, czy na spacerze, czy gra w planszówki – kiedy rozmawiamy z dzieckiem, bawiąc się przy okazji tworzymy pozytywną atmosferę, w której dziecko chce nam się zwierzyć, porozmawiać. Tu buduje się relacja, a nie podczas siedzenia w telefonie, przy filmie albo gdzieś obok siebie, milcząc.
Konferencja została organizowana po raz 12. Spotkania mają na celu wymianę doświadczeń oraz dobrych praktyk z zakresu psychologii i psychoprofilaktyki. Wśród gości są badacze i praktycy z zakresu pedagogiki, psychologii, nauk o zdrowiu czy socjologii.
CZYTAJ: „To tykająca bomba”. Brakuje nowych pielęgniarek
Konferencja odbywa się w Akademii WSEI przy ul. Projektowej 4 w Lublinie i potrwa do godziny 13.00.
MaTo / opr. WM
Fot. pexels.com
Pliki dźwiękowe
Wiesław Poleszak







![Renesansowy pochód w centrum miasta. Świętują ważną rocznicę [ZDJĘCIA] 8 EAttachments9604274956a05df14198aced7bc783cb02d2c49 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9604274956a05df14198aced7bc783cb02d2c49_xl-1-350x250.jpg)
!["W końcu wraca do mieszkańców". Park Bronowicki otwarty po rewitalizacji [ZDJĘCIA] 9 EAttachments960422447306118b53fc0cd878eba5ad17cf646 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960422447306118b53fc0cd878eba5ad17cf646_xl-1-350x250.jpg)

