Krzysztof Paśnik pozostanie na drugą kadencje burmistrzem Lubartowa. W II turze pokonał kandydata „Inicjatywy dla Lubartowa” Tadeusza Małyskę 670 głosami.
– Poparli mnie dwaj kontrkandydaci z pierwszej tury. I to z nimi i ich komitetami tworzyć będziemy stabilną koalicję na najbliższe pięć lat – mówi stary-nowy burmistrz Lubartowa Krzysztof Paśnik: – Najbliższe plany to na pewno jeden dzień odpoczynku, bo kampania była ciężka i trudna. Wprawdzie krótka, ale za to bardzo intensywna. Wierzę głęboko, że będziemy mogli wspólnie szeroką koalicją działać dalej dla rozwoju Lubartowa. Siadamy do rozmów koalicyjnych i ustalimy zasady, kto za co będzie odpowiedzialny w szerokiej koalicji w mieście.
Krzysztof Paśnik uzyskał w niedzielnym (21.04) głosowaniu 3830 głosów, a jego kontrkandydat 3160.
JPi / opr. ToMa
Fot. Burmistrz Lubartowa Krzysztof Paśnik Facebook
Pliki dźwiękowe
Krzysztof Paśnik




![Rodzinnie i charytatywnie. Klasztorne ogrody otworzyły się dla mieszkańców [ZDJĘCIA] 5 EAttachments95910754bca7963fa825ae166c2b88a7219b432 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95910754bca7963fa825ae166c2b88a7219b432_xl-350x250.jpg)


![Półfinał konkursu „Kobieta przedsiębiorcza”. Smaki regionu w roli głównej [ZDJĘCIA] 8 EAttachments9577173302bd1567649378f708d4e93e4f9ffa0 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9577173302bd1567649378f708d4e93e4f9ffa0_xl-350x250.jpg)


