Na wyniki wyborów w województwie lubelskim miała wpływ niska frekwencja, zwłaszcza wśród osób młodych – komentuje wynik podziału mandatów w Sejmiku Województwa Lubelskiego wiceminister zdrowia, Marek Kos.
– Ten wynik jako wynik Trzeciej Drogi nie jest do końca satysfakcjonujący. Jest, mówiąc na skróty, dosyć słaby – mówi Marek Kos. – Z siedmiu mandatów mamy w tej chwili pięć, także jest to spadek, ale to mimo wszystko będziemy rozmawiać, dyskutować, podpowiadać, tak jak to robiliśmy w poprzedniej kadencji samorządu, bo też byliśmy opozycją, dosyć może twardą, ale z pomysłami.
CZYTAJ: Lubelskie: PiS z samodzielną większością w sejmiku województwa
Sejmik Województwa Lubelskiego zdominowało Prawo i Sprawiedliwość, które obejmie 21 mandatów. Koalicja Obywatelska będzie miała 6 radnych, a Trzecia Droga – 5. Jeden mandat przypadł Konfederacji i Bezpartyjnym Samorządowcom.
RyK/ opr. DySzcz
Fot. archiwum
Pliki dźwiękowe
Marek Kos




![50 lat Yacht Clubu UMCS [ZDJĘCIA] 5 EAttachments95990623f0738daead0ae029da3488fb098fd6f xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95990623f0738daead0ae029da3488fb098fd6f_xl-350x250.jpg)


![Spotkanie z polską kulturą ludową. Trwają przygotowania do Festiwalu Eskapada Tradycji [ZDJĘCIA] 8 EAttachments9598162b303cfcfa147a360821aa439e7a59db2 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9598162b303cfcfa147a360821aa439e7a59db2_xl-350x250.jpg)


