Profesor Anna Bogucka-Kocka z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie laureatką Złotego Otisa za osiągnięcia w 2023 roku w dziedzinie farmacji. To nagroda społecznego zaufania, którą przyznaje kapituła składająca się z 70 ekspertów.
– Nagroda to efekt ogromnej pracy całego mojego zespołu przy różnych projektach – wylicza profesor Bogucka-Kocka. – Opatentowanie zestawu cząsteczek mikroRNA, które stanowią podstawę do wytworzenia prototypu testu w kierunku identyfikacji tętniaków aorty brzusznej. Kolejnym sukcesem jest diagnostyka parazytologiczna bardzo rzadkiego przypadku schistosomozy, która została wywołana przez dwa gatunki przywr żylnych, które pasożytują w układzie krwionośnym człowieka.
CZYTAJ: Dziś świętujemy Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Nagrody Zaufania Złoty OTIS zostały wręczone po raz 21. Uroczysta gala odbyła się w Warszawie. Nagrodzonych zostało ponad 30 osób w 7 kategoriach.
LilKa / opr. PrzeG
Fot. zlotyotis.pl
Pliki dźwiękowe
Anna Bogucka-Kocka

![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 2 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)








