Prawie trzy tysiące funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei będzie czuwać nad bezpieczeństwem na dworcach w czasie świąt Wielkanocy. Wsparcie mundurowym zapewnia m.in. policja i Straż Graniczna.
CZYTAJ: PKP Intercity: w okresie świąt wielkanocnych dodatkowe pociągi i więcej wagonów
– W ciągu doby będzie około czterystu patroli – mówi inspektor Piotr Żłobicki z Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei. – Dodatkowe patrole pojawią się w około 600 pociągach pasażerskich. Funkcjonariusze obecni będą również na szlakach kolejowych i w rejonie przejazdów kolejowo drogowych, gdzie zadbają o bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Prace funkcjonariuszy wspierać będzie około 60 psów służbowych i specjalistyczny sprzęt.
Mundurowi apelują o niepozostawianie na dworcach bagażu bez opieki, a wszystkie wartościowe rzeczy, np. gotówkę, powinno się trzymać zawsze przy sobie. Wzmożone patrole SOK potrwają do 1 kwietnia.
ZAlew / opr. ToMa
Fot. Straż Ochrony Kolei Facebook
Pliki dźwiękowe
Piotr Żłobicki







![Seniorzy przejęli klucze do miasta. W Lublinie rozpoczęło się ich święto [ZDJĘCIA] 8 EAttachments95652526e377945aae52fb348bef357824b749d xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95652526e377945aae52fb348bef357824b749d_xl-1-350x250.jpg)
![Nowe oddziały, sprzęt i rozwój cyfrowy. Miliony z KPO dla szpitala MSWiA [ZDJĘCIA] 9 EAttachments956523417260d306b8e793bf9d1805bde014176 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments956523417260d306b8e793bf9d1805bde014176_xl-1-350x250.jpg)

