Znakomicie sezon rozpoczęła Aleksandra Mirosław. Zawodniczka KW Kotłownia Lublin zdobyła złoty medal mistrzostw Polski we wspinaczce na czas. Podczas zawodów, które odbyły się w Łodzi rekordzistka świata zaprezentował świetną formę. W eliminacjach uzyskała czas 6.34 sek., potem 6.40, a w biegu o złoty medal 6.25, czyli zaledwie jedną setną wolniej od jej rekordu globu.
CZYTAJ: Aleksandra Mirosław kończy zimowe przygotowania do sezonu
Srebrny medal wywalczyła Anna Brożek z AZS-u PWSZ Tarnów, a brązowy Daria Nawój z Łódzkiego KW.
5 miejsce zajęła inna zawodniczka lubelskiej Kotłowni Maria Szwed. Aleksandrę Mirosław będzie można zobaczyć w Lublinie 16 marca podczas zawodów Pucharu Europy.
AR
Fot. Klub Wspinaczkowy Kotłownia Facebook

![Różne profesje od kuchni. Trzecia edycja projektu „Lublin.Zawodowcy” [ZDJĘCIA] 2 EAttachments9596219bd96c7018a9b5f4e85b5dc030f90a959 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9596219bd96c7018a9b5f4e85b5dc030f90a959_xl-350x250.jpg)

![Bezpieczniej nad wodą. Nie tylko policjanci zadbają o spokojne wakacje [ZDJĘCIA] 4 EAttachments959620867ba846910afa3f6a3bf51b9c8ee3179 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments959620867ba846910afa3f6a3bf51b9c8ee3179_xl-350x250.jpg)






