Klaster Lubelska Medycyna obchodzi 10-lecie swojej działalności. Podczas jubileuszowej gali wręczone zostaną medale prezydenta miasta oraz medale Unii Lubelskiej.
CZYTAJ: „Drużyna Inki”. Projekt IPN-u dla uczniów
Klaster Lubelska Medycyna jest platformą współpracy w zakresie nauk medycznych między innymi pomiędzy uczelniami wyższymi, podmiotami leczniczymi czy przedsiębiorcami. Inicjatywę powołania Klastra Lublin podjął razem z Uniwersytetem Medycznym w styczniu 2014 roku. Aktualnie w Klastrze współpracuje 175 podmiotów. Członkowie Klastra pracują nad innowacyjnymi rozwiązaniami w obszarze diagnostyki medycznej, nowych terapii, jak również materiałów wykorzystywanych w medycynie regeneracyjnej.
Gala ma być okazją do podsumowania działalności Klastra oraz podziękowania jego członkom – firmom, instytucjom i ekspertom. Początek uroczystości w Trybunale Koronnym w Lublinie o godzinie 18.00.
EwKa/ opr. DySzcz
Fot. pixabay.com


![Tłumy na potańcówce w lubelskim skansenie. Tradycyjna muzyka porwała do tańca [ZDJĘCIA] 3 EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a_xl-350x250.jpg)


![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 6 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)




