Ewa Swoboda została w Glasgow halową wicemistrzynią świata w biegu na 60 m. W finale musiała uznać wyższość reprezentantki Saint Lucii – Julien Alfred. W półfinale natomiast poprawiła własny rekord Polski na 6,98.
Alfred w finale triumfowała czasem 6,98. Swoboda była wolniejsza o 0,02 sekundy. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Włoch Zaynab Dosso – 7,05.

To pierwszy medal polskiej sprinterki w halowych MŚ w biegu na 60 m. Dwa lata wcześniej w Belgradzie zajęła czwarte miejsce.
To jednocześnie premierowy krążek polskiej ekipy w Glasgow.
Magdalena Stefanowicz odpadła w półfinale.
PAP / RL / opr. AKos
Fot. PAP/Adam Warżawa



![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 3 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)




![Nie tylko muzyka. Słynny festiwal trwa w Kazimierzu Dolnym [ZDJĘCIA] 8 EAttachments960543627ff07731160a90f918e963649d8068a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960543627ff07731160a90f918e963649d8068a_xl-350x250.jpg)

![W Biskupicach protestują przeciw planowanej budowie farm wiatrowych [AKTUALIZACJA] 10 EAttachments9604105293b67a5724348e09bc78b3deb4b996a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9604105293b67a5724348e09bc78b3deb4b996a_xl-350x250.jpg)

