Od dziś (01.02) Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje wnioski o świadczenie 800 plus na kolejny okres wypłat. Można to zrobić wyłącznie przez Internet
– Wnioski będą dostępne między innymi na platformie PUE ZUS – mówi Maciej Raszewski z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Lublinie. – Od 1 stycznia kwota świadczenia wychowawczego wzrosła z 500 zł do kwoty 800 zł. Taka kwota będzie wypłacana rodzicom w ramach tego programu do końca maja tego roku. Kolejny okres dla świadczenia wychowawczego rozpocznie się w czerwcu i będzie trwał do końca maja przyszłego roku kalendarzowego. Rodzice, którzy są zainteresowani, aby uzyskiwać w dalszym ciągu świadczenie 800 plus, będą musieli złożyć kolejny wniosek na kolejny okres świadczeniowy.
CZYTAJ: Fałszywe linki w sprawie 800 plus. ZUS ostrzega
Wnioski o świadczenie 800 plus można złożyć wyłącznie przez: platformy PUE ZUS i Emp@tia, przez aplikację mobilną mZUS lub przez bankowość elektroniczną.
MaTo / opr. WM
Fot. pixabay.com
Pliki dźwiękowe
Maciej Raszewski




![Podróż przez emocje. Wschodni Festiwal Fotografii rozpoczął się w Lublinie [ZDJĘCIA] 5 EAttachments95623789e3dd7673470b0961c7baa57c090699b xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95623789e3dd7673470b0961c7baa57c090699b_xl-1-350x250.jpg)

![Frekwencja i pogoda dopisały. Kajakarski puchar na Zalewie Zemborzyckim [ZDJĘCIA] 7 EAttachments95621077bc84f322284f25bca706e22fb5f5ede xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95621077bc84f322284f25bca706e22fb5f5ede_xl-1-350x250.jpg)



