Po 25 latach Waldemar Jakson nie będzie już burmistrzem Świdnika. Samorządowiec zdecydował, że nie będzie ubiegał się o kolejną, siódmą, kadencję na tym stanowisku w nadchodzących wyborach samorządowych. Oficjalnie poinformował o tym dziś podczas konferencji prasowej.
– Zawsze wygrywałem wybory w pierwszej turze, ale myślę, że przyszedł już czas zejść z rynku niepokonanym, bo jest nowe pokolenie, które powinno realizować pewne cele – mówi Waldemar Jakson.
CZYTAJ: Koalicja 15 Października ma kandydatkę na burmistrza Świdnika [ZDJĘCIA]
Waldemar Jakson udzielił poparcia w nadchodzących wyborach swojemu zastępcy Marcinowi Dmowskiemu, który podkreślał, że miniona kadencja była bogata w sukcesy i zapowiedział pracę na rzecz dalszego rozwoju Świdnika. – Dobrze poznaliśmy się z panem burmistrzem. Ostanie 5,5 roku jest naszym wspólnym sukcesem, ale także wspólnym sukcesem całego Świdnika i jego mieszkańców. Ta kadencja – to nie tylko widać w rankingach, ale jak się rozejrzymy, to jest rozkwit Świdnika.
Dmowski wystartuje z Komitetu Wyborczego Marcina Dmowskiego Porozumienie Samorządowe.
Wybory samorządowe w Polsce odbędą się 7 i 21 kwietnia.
MaK / opr. WM
Fot. Waldemar Jakson FB
Pliki dźwiękowe
Waldemar Jakson
Marcin Dmowski



![50 lat Yacht Clubu UMCS [ZDJĘCIA] 4 EAttachments95990623f0738daead0ae029da3488fb098fd6f xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95990623f0738daead0ae029da3488fb098fd6f_xl-350x250.jpg)


![Spotkanie z polską kulturą ludową. Trwają przygotowania do Festiwalu Eskapada Tradycji [ZDJĘCIA] 7 EAttachments9598162b303cfcfa147a360821aa439e7a59db2 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9598162b303cfcfa147a360821aa439e7a59db2_xl-350x250.jpg)



