Turniej Czterech Skoczni: triumf Kobayashiego. Z Polaków najwyżej Stoch

mid epa11061255 2024 01 06 183847

Ryoyu Kobayashi (1145,2 pkt.) zwyciężył w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni zaliczanego do Pucharu Świata w skokach narciarskich. Drugie miejsce zajął Niemiec Andreas Wellinger (-24.5 pkt.), a trzeci był Austriak Stefan Kraft (-32.5 pkt.).

Najlepszy z Polaków Kamil Stoch (na zdj.) (-148.2 pkt.) zajął 15. miejsce. Kobayashi triumfował w Turnieju Czterech Skoczni pomimo braku zwycięstwa w jakimkolwiek z konkursów.

W ostatnim konkursie rozgrywanym w Bischofshofen wygrał Austriak Stefan Kraft (288,9 pkt.). Na podium znaleźli się także Kobayashi (287,6 pkt.) i Słoweniec Anže Lanišek (281,8 pkt.).

Z reprezentantów Polski 16. miejsce zajął Aleksander Zniszczoł (248,8 pkt.), 18. był Paweł Wąsek (246,2 pkt.), 19. Dawid Kubacki (245,6 pkt.), 21. Kamil Stoch (244,2 pkt.), a 29. Piotr Żyła (217,8 pkt.).

Po pierwszej serii odpadł 34. Maciej Kot (102,8 pkt.).

W Pucharze Świata prowadzi Austriak Stefan Kraft (909 pkt) przed Wellingerem (697 pkt). Trzeci jest Kobayashi (591 pkt). Najlepszy z Polaków Piotr Żyła (97 pkt) jest 24. Na 26. miejscu jest Dawid Kubacki (80 pkt), 27. jest Stoch (75 pkt), 34. Zniszczoł (32 pkt), 38. Paweł Wąsek (23 pkt).