Trwa zwycięska passa koszykarek Polskiego Cukru AZS-u UMCS-u Lublin. Mistrzynie Polski wygrały czwarty mecz z rzędu w Orlen Basket Lidze Kobiet. W 16. kolejce tych rozgrywek akademiczki pokonały na wyjeździe Energę Polski Cukier Toruń 90:68
Po wyrównanej pierwszej kwarcie spotkania – zakończonej remisem 17:17 – w kolejnych dwóch odsłonach lublinianki górowały na parkiecie, dzięki czemu przed decydującymi dziesięcioma minutami wypracowały 22-punktową przewagę. Ten dystans utrzymały do samego końca i po ostatniej syrenie mogły cieszyć się z dziewiątej w sezonie wygranej.
Najwięcej punktów dla AZS-u UMCS-u zdobyły: Kylee Shook 22, oraz Aleksandra Zięmborska i Veronica Burton – po 16.
Spotkanie podsumowuje trener AZS-u UMCS-u Krzysztof Szewczyk:
W następnej serii spotkań, w sobotę 20 stycznia o 19:00 lublinianki u siebie zmierzą się z VBW Arką Gdynia. Trzy dni wcześniej w rozgrywkach Euroligi wyjazdowym rywalem zespołu trenera Krzysztofa Szewczyka będzie Fenerbahce Alagoz Holding.
JK
Fot. archiwum
Pliki dźwiękowe
Krzysztof Szewczyk




![Renesansowy pochód w centrum miasta. Świętują ważną rocznicę [ZDJĘCIA] 5 EAttachments9604274956a05df14198aced7bc783cb02d2c49 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9604274956a05df14198aced7bc783cb02d2c49_xl-1-350x250.jpg)
![Włodzimierz Czarzasty: odbudowa Ukrainy to praca dla naszych przedsiębiorstw [ZDJĘCIA] 6 EAttachments9604120d065a4b0c568067e3a7efc91021d07c3 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9604120d065a4b0c568067e3a7efc91021d07c3_xl-350x250.jpg)




