Skoki narciarskie: Polski duet na 6. pozycji w Wiśle-Malince

mid 24113146 2024 01 13 180433

Polacy (630,8 pkt) zajęli 6. miejsce w rywalizacji duetów podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Skład Biało-Czerwonych  tworzyli Dawid Kubacki (123, 120 i 120,5 m) i Piotr Żyła (129,5, 117 i 106,5 m).

Zwyciężyli Słoweńcy (753,5 pkt) przed Austriakami (711 pkt) i Niemcami (709 pkt).

Sobotnia rywalizacja wliczana jest do klasyfikacji generalnej PolSKIego Turnieju. Prowadzą w nim Słoweńcy (1039,1 pkt) przed Austriakami (984,5 pkt) i Niemcami (979,2 pkt). Polacy plasują się na 6. pozycji (881,5 pkt).

Na niedzielę (14.01) zaplanowano konkurs indywidualny z udziałem sześciu reprezentantów Polski. W rywalizacji nie weźmie udziału Jakub Wolny, który zajął 50. miejsce w piątkowych kwalifikacjach, ale decyzją Polskiego Związku Narciarskiego został odsunięty od kadry B. W Wiśle-Malince wystąpią więc Żyła, Kubacki, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek i Klemens Murańka. Seria próbna od 15.00, początek zawodów godzinę później.