XIII edycja Nocy Biologów trwa na trzech lubelskich uczelniach: UMCS-ie, KUL-u i Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Uczestnicy biorą udział w projektach w laboratoriach. Warsztaty dotyczą zwierząt, roślin czy reakcji biochemicznych.
– Jeszcze nigdy czegoś takiego nie widzieliśmy – mówią uczestnicy. – Jestem w szoku, bo jest to fascynujące. Przyjechaliśmy z Milanówka, spod Warszawy.
– Przyjechaliśmy na tegoroczną Noc Biologów z Janowa Lubelskiego, jesteśmy z Parku Rekreacji Zoom Natury. Na miejscu mamy wystawę terrarystyczną i część naszych rezydentów przywieźliśmy dzisiaj, żeby mogły być też tutaj podziwiane. Akurat przed sobą mamy agamy brodate.
CZYTAJ: Energetyki a młodzież. Sprawę zbadają naukowcy z KUL-u
Wydarzenia odbywają się także w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Lubelska edycja Nocy Biologów potrwa do godz. 22.00. Szczegółowy program na nocbiologow.pl
SzyK / opr. LisA
Fot. archiwum RL
Pliki dźwiękowe
Noc Biologów

![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 2 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)








