W Calpe rozpoczęło się zgrupowanie kolarzy Lubelskie. Perła Polski. Wśród zawodników, którzy udali się na obóz do Hiszpanii, nie ma jedynie Mateusza Rudyka. 28-latek jest w drodze do Adelajdy w Australii, gdzie w najbliższy weekend weźmie udział w pierwszej rundzie Pucharu Świata w kolarstwie torowym.
– Warunki do trenowania są świetne – mówi z kolei Paweł Szóstka. – Mamy tutaj kawał roboty do wykonania. Musimy być gotowi na główne starty. Wszystko nam tutaj sprzyja: warunki pogodowe, ukształtowanie terenu. Mamy morze, ale też solidne góry. Możemy wykonać kawał solidnej roboty.
W Calpe lubelska grupa będzie przebywać do 17 lutego. W tym czasie kolarze wezmą udział w dwóch wyścigach kontrolnych, a po zgrupowaniu udadzą się do Portugalii na pierwsze oficjalne starty w sezonie.
PJ
Fot. archiwum
Pliki dźwiękowe
Paweł Szóstka


!["Strasznie tajemnicze miejsce". Archeolodzy sprawdzają, co kryje Góra Trzech Krzyży [WIDEO] 3 EAttachments9593863e680c789e71b73a1f7c13f023c7110eb xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9593863e680c789e71b73a1f7c13f023c7110eb_xl-350x250.jpg)



![Nowy sprzęt już pomaga ratować życie pacjentów. Wszystko dzięki środkom z KPO [ZDJĘCIA] 7 EAttachments95937915d2788017e2a186d33e73817d559fe97 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95937915d2788017e2a186d33e73817d559fe97_xl-350x250.jpg)



