Policjanci apelują do pieszych o dużą ostrożność podczas przechodzenia przez przejścia dla pieszych.
– Na drogach zalega błoto pośniegowe i zajeżdżony śnieg, w wielu miejscach jest ślisko – mówi rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadkomisarz Andrzej Fijołek. – Apel do pieszych, którzy co prawda mają pierwszeństwo na przejściu dla pieszych, ale pamiętajmy o tym, że kierowca samochodu będzie potrzebował znacznie więcej czasu na wyhamowanie. Więc jeżeli widzimy, że ktoś porusza się z większą prędkością, być może nie zdąży zareagować. Lepiej wtedy pozostać przed tym przejściem dla pieszych, obserwować to, co się dzieje i dopiero później bezpiecznie przejść. Życie mamy jedno i bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest naprawdę bardzo ważne. Tutaj wystarczy jedna nieuwaga i konsekwencje mogą być naprawdę bardzo poważne, więc apelujemy o rozsądek.
CZYTAJ: Odblaski ratują życie. Nośmy je zawsze
Policjanci przypominają też pieszym o noszeniu odblasków. Są one obowiązkowe w terenie niezabudowanym, ale warto z nich korzystać także w mieście.
MaK / opr. LisA
Fot. archiwum
Pliki dźwiękowe
Nadkom. Andrzej Fijołek




![50 lat Yacht Clubu UMCS [ZDJĘCIA] 5 EAttachments95990623f0738daead0ae029da3488fb098fd6f xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95990623f0738daead0ae029da3488fb098fd6f_xl-350x250.jpg)


![Spotkanie z polską kulturą ludową. Trwają przygotowania do Festiwalu Eskapada Tradycji [ZDJĘCIA] 8 EAttachments9598162b303cfcfa147a360821aa439e7a59db2 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9598162b303cfcfa147a360821aa439e7a59db2_xl-350x250.jpg)


