Ponad 2 tysiące złotych stracił 63-latek z powiatu bialskiego, który padł ofiarą oszustwa metodą na BLIK-a. Z policyjnych ustaleń wynika, że przestępcy podszywając się pod żonę mężczyzny – na portalu społecznościowym – poprosili go o wygenerowanie i podanie numerów BLIK. 63-latek niczego nie podejrzewając zrobił to.
Otrzymywane widomości nie zdziwiły mężczyzny, ponieważ jego żona planowała wyjazd i przygotowywała się do niego od dłuższego czasu. 63-latek trzykrotnie podał kody BLIK przez Internet na łączną kwotę ponad 2 tysięcy złotych.
CZYTAJ: Altanowy włamywacz zatrzymany przez policję
Po powrocie do domu kobiety i rozmowie z nią okazało się, że oszuści włamali się na jej konto i pisali z poszkodowanym mężczyzną.
Sprawą zajmują się teraz bialscy policjanci.
MaTo / opr. WM
Fot. pixabay.com





![Kolejny odcinek A2 oddany! Można nią dojechać z Białej Podlaskiej do Warszawy [AKTUALIZACJA] 6 EAttachments9602427599d11a0ea05a144e98c7e4815443565 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9602427599d11a0ea05a144e98c7e4815443565_xl-350x250.jpg)




