Foliowy woreczek ze sporą ilością pieniędzy znalazł w Dęblinie 12-latek. Znalezisko oddał mamie i razem odnieśli je na policję. Za wzorową postawę podziękował mu komendant ryckiej policji.
Do zdarzenia doszło ostatniej soboty (02.12). Gdy woreczek z pieniędzmi trafił na komisariat, zadzwoniła zmartwiona mieszkanka Dęblina. Zgłosiła utratę dokładnie takiej samej kwoty jak ta znaleziona przez 12-latka. Zgadzało się też miejsce i inne szczegóły. Dzięki zachowaniu 12-latka i jego mamy, kobieta szybko odzyskała swoją własność.
CZYTAJ: Senior z Lublina oszukany dwa razy z rzędu. Stracił blisko 4 miliony złotych
Szef ryckich policjantów, dziękując za obywatelską, wzorową i godną naśladowania postawę, wręczył chłopcu i jego mamie okolicznościowe listy gratulacyjne.
RyK / opr. PrzeG
Fot. KWP Lublin




![Włamywali się do maszyn budowlanych. Ukradli ponad 8 tys. litrów paliwa [ZDJĘCIA] 5 EAttachments95599311eb80e1af10586198bc66065e4a2ab57 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95599311eb80e1af10586198bc66065e4a2ab57_xl-350x250.jpg)





