33-letni obywatel Ukrainy trafił do aresztu za napaść na policjantów.
Mężczyzna w gminie Wilków w powiecie opolskim szedł po zmierzchu bez odblasków w terenie niezabudowanym. Policjanci chcieli go pouczyć i dać mu odblaski. W pewnym momencie 33-latek wtargnął pod nadjeżdżający radiowóz. W trakcie interwencji mundurowi wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Mężczyzna stał się agresywny i znieważył ich słowami powszechnie uznanymi za obelżywe. W trakcie przewożenia do komendy kopał także mundurowych po nogach.
CZYTAJ: Kradzież podczas praktyk. 17-latce grozi 10 lat więzienia
33-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy i naruszenia ich nietykalności cielesnej. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
ZAlew / opr. PrzeG
Fot. KWP Lublin

!["Strasznie tajemnicze miejsce". Archeolodzy sprawdzają, co kryje Góra Trzech Krzyży [WIDEO] 2 EAttachments9593863e680c789e71b73a1f7c13f023c7110eb xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9593863e680c789e71b73a1f7c13f023c7110eb_xl-350x250.jpg)




![Groził mężczyznom w centrum miasta. Przed zatrzymaniem wrzucił „broń” do wody [ZDJĘCIA] 7 EAttachments9591672aee1903024955b97528341b6440eed64 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9591672aee1903024955b97528341b6440eed64_xl-350x250.jpg)



