Dawne fotele dentystyczne, wiertła, a także inne narzędzia dentystyczne będzie można zobaczyć na wystawie w Lublinie. Ekspozycję przygotował Uniwersytet Medyczny z okazji 50-lecia nauczania stomatologii w murach uczelni. Eksponaty, które zostaną pokazane na wystawie, udostępnił doktor Piotr Kuźnik z Częstochowy. Goście wystawy będą mogli poznać metody, praktyki i technologie stosowane w stomatologii od początku XIX wieku.
Eksponaty prezentowane będą w trzech miejscach: Collegium Maius U.M. przy ul. Jaczewskiego, Uniwersyteckim Centrum Stomatologii przy ul. Chodźki i w Muzeum Historii Miasta Lublina w Bramie Krakowskiej.
Uroczyste otwarcie wystawy w Collgeium Maius przy Jaczewskiego o godzinie 9.00.

MaK / opr. WM
Fot. materiał organizatora







![Tłumy na potańcówce w lubelskim skansenie. Tradycyjna muzyka porwała do tańca [ZDJĘCIA] 7 EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a_xl-350x250.jpg)


![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 10 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)

