Ślepcy – koncert w Radiu Lublin
Akustyczne trio Ślepcy wystąpi w Studiu im. Budki Suflera w Radiu Lublin. Usłyszymy pieśni Przemysława Gintrowskiego i poezję Zbigniewa Herberta. Trio podczas koncertu sięgnie do najwspanialszych utworów Mistrzów, nadając im charakterystycznego sznytu.
Wstęp na koncert jest bezpłatny, wymagana jest mailowa rejestracja online.
Początek koncertu o 19.
Spektakl oparty na archaicznych pieśniach i rytuałach z Polesia
Spektakl, oparty na archaicznych pieśniach i rytuałach z Polesia – krainy na pograniczu Białorusi i Ukrainy, zobaczymy w Centrum Kultury w Lublinie.
W scenariuszu wykorzystano zamowę „zaklęcie” – stary, zanikający gatunek ustnej poezji ludowej z Białorusi, któremu przypisywano niegdyś właściwości magiczne. Zaklęcie to próba wskrzeszenia dawnej tradycji i przyswojenia jej odbiorcy epoki cyfrowej, próba znalezienia formy folkloru, która mogłaby zainteresować dzieci. Za pomocą środków artystycznych staramy się stworzyć mistyczną, fantastyczną atmosferę dawnych obrzędów.
Wydarzenie jest częścią Festiwalu Bliski Wschód. Początek spektaklu o 18.
Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kiełbem
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kiełbem. Historyk to autor, współautor oraz redaktor ponad 170 publikacji, w tym autor 15 książek. Zbigniew Kiełb jest również kuratorem i współautorem licznych wystaw dotyczących historii Puław oraz nauk pomocniczych historii. Za swoją dotychczasową działalność został odznaczony m.in.: Brązowym Krzyżem Zasługi,
Tematem spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy Peowiakow 12 w Lublinie będzie książka Zbigniewa Kiełba „Straceni, przywróceni pamięci”.
Początek spotkania „Straceni, przywróceni pamięci” o 17.
Wystawa o Arktyce
„Barwy Arktyki – Spitsbergen” taki tytuł nosi wystawa, którą będzie można oglądać w Muzeum Badań Polarnych w Puławach. Na ekspozycji zobaczymy zdjęcia profesora Piotra Zagórskiego z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej.
Fotografie przedstawiające dziewicze piękno Arktyki zostały wykonane na wyspie Spitsbergen, która od 1986 roku jest miejscem wypraw polarnych pracowników UMCS.
Autor fotografii, prof. Piotr Zagórski uczestniczył w osiemnastu wyprawach polarnych na Spitsbergen. Jest pracownikiem Katedry Geomorfologii i Paleogeografii w Instytucie Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS.
Wernisaż rozpocznie się15 w Muzeum Badań Polarnych w Puławach.
„Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy”
Spektakl „Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy” zobaczymy ponownie na scenie Teatru Andersena w Lublinie.
Spektakl jest autorską wariacją aktorów teatru, na temat dalszych losów trzech świnek i wilka znanych z bajek braci Grimm. Przedstawienie dotyka tematyki stereotypów, daje także możliwość poznania sposobów przełamywania własnych barier oraz budowania przyjaznych relacji.
Podczas spektaklu widzowie zobaczą cztery rodzaje lalek teatralnych oraz kolorowy teatr cieni. Przedstawienie jest grane z muzyką na żywo.
Spektakl zobaczymy o 11.30 na scenie Teatru Andersena. „Wilka i trzy świnki ..” obejrzymy także jutro, w czwartek i piątek.
Kobiecy wieczór w Kinie Bajka
Kino Bajka zaprasza na kolejny Kobiecy wieczór. Uczestniczki spotkania uwielbianą przez miliony fanów komedię „To właśnie miłość. 20 rocznica”. To opowieść o tym, że miłość powoduje w życiu każdego chaos: czy to premiera zakochującego się od pierwszego wejrzenia w jednej z pracownic swojego biura czy też pisarza uciekającego na południe Francji, aby wyleczyć złamane serce.
Kobiecy Wieczór uświetni swoim występem KOSTEK – lubelski muzyk, który w październiku wydał debiutancką płytę pt. „Okropne Piosenki”. Jego muzyka to mieszanka rockowej alternatyw y i piosenki autorskiej. W swych utworach stawia na teksty, które w barwny sposób oddają przekaz. Podczas dzisiejszego występu zaprezentuje swoje autorskie utwory oraz popularne piosenki, które idealnie wpiszą się w klimat wydarzenia.
Kobiecy wieczór w kinie Bajka rozpocznie się o 18.
Fot. RL