Mistrzostwa Polski: kolejne medale pływaków z regionu

pm plywanie 150423 001 2023 11 26 203730

Dwa brązowe medale zdobyli reprezentanci regionu w ostatnim dniu zimowych mistrzostw Polski w Pływaniu, które zakończyły się w Poznaniu.

Na 200 metrów stylem zmiennym kobiet z trzecim czasem finiszowała Gabriela Król z Wisły Puławy. Na najniższym stopniu podium stanęła również sztafeta 4X100 metrów stylem zmiennym AZS-u UMCS-u Lublin w składzie: Aleksandra Wiśniewska, Martyna Piesko, Dominika Kossakowska, Natalia Siwko.

Klasyfikację medalową – z 27 – krążkami wygrał AZS AWF Katowice. AZS UMCS Lublin uplasował się na piątym miejscu. Przedstawiciele lubelskiego klubu zdobyli 17 krążków , w tym 2 złote 7 srebrnych i 8 brązowych.

Z jednym brązowym medalem Gabrieli Król Wisła Puławy – ex-aequo z pięcioma innymi klubami – zajęła 19. lokatę.