Drugi dzień mistrzostw w Poznaniu. Kolejne medale pływaków z regionu

mid 23b24118 2023 11 24 195308

Medalowe żniwo reprezentantów AZS-u UMCS-u Lublin w drugim dniu zimowych mistrzostw Polski w pływaniu, które odbywają się w Poznaniu.

Po złoto na 100m grzbietem sięgnęła Adela Piskorska (na zdj. głównym) finiszując w czasie 1:00.94. Trzecia była Laura Bernat z wynikiem 1:02.19.

Laura Bernat w wyścigu na 100m stylem grzbietowym, fot. PAP/Paweł Jaskółka

W tej samej konkurencji, ale wśród mężczyzn srebrny medal zdobył Kacper Stokowski, od którego szybszy był jedynie Ksawery Masiuk. Zawodnik UKSu G-8 Bielany Warszawa rezultatem 53.91 wypełnił minimum na mistrzostwa świata w Dosze. Stokowski finiszował o 0.26 sek później.

Drugi wynik, ale w wyścigu na 200m stylem dowolnym uzyskał Bartosz Piszczorowicz, z kolei Adam Mróz i Mikołaj Popiel zajęli odpowiednio drugą i trzecią pozycję na 400m stylem zmiennym.

Brązowe medale to z kolei zasługa Klary Kowalskiej – na 200m stylem dowolnym i sztafety 4X100m stylem dowolnym w składzie: Aleksandra Wiśniewska, Martyna Piesko, Natalia Siwko i Dominika Kossakowska.

Po dwóch dniach mistrzostw ekipa AZS-u UMCS-u Lublin z dorobkiem 12 krążków (w tym dwóch złotych) zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej.

Czempionat w Poznaniu potrwa do niedzieli (26.11).