Magdalena Ziętara: To historyczna chwila dla klubu i dla Lublina [ZDJĘCIA

azs1 2023 10 21 234212

Pierwsze, historyczne zwycięstwo w Eurolidze odniosły w czwartek (19.10) koszykarki Polskiego Cukru AZS-u UMCS-u Lublin. Mistrzynie Polski, po wyjazdowych porażkach z zespołami z włoskiego Schio i hiszpańskiej Walencji w 3. kolejce najmocniejszych rozgrywek Starego Kontynentu wygrały z rumuńskim ACS Sepsi-SIC 76:65.

Najwięcej punktów dla lublinianek zdobyły Shyla Heal 25, Channon Fluker 20 i Elin Gustavsson 17.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Po meczu Józef Kufel rozmawiał z kapitan lubelskiej drużyny Magdaleną Ziętarą. – Wiedziałyśmy, że jest to rywal w naszym zasięgu. Jeśli chciałyśmy szukać zwycięstw w Eurolidze to właśnie z tym zespołem. Pierwsze dwa mecze grałyśmy na wyjeździe z drużynami z top 4 Euroligi. Jednak wydaje się, że mimo wszystko w tych spotkaniach – może nie przez 40 minut – pokazałyśmy kawał fajnego basketu. Cieszę się, że teraz to podtrzymałyśmy. Dla klubu i całego miasta jest to historyczna chwila.

Na razie zespół nie ma przerwy. W niedzielę (22.10) lubelska drużyna w 3. kolejce Orlen Basket Ligi Kobiet o 16.00 podejmie MKS Pruszków.

A już w środę (25.10) w czwartym meczu Euroligi na Węgrzech zmierzy się z DVTK HUN-Therm Miszkolc.