Uniwersjada w Chinach: Adela Piskorska ze złotem! [WIDEO]

365754685 663961089089899 4940327897631356816 n 2023 08 04 203042

Adela Piskorska zdobyła złoty medal na 100 m grzbietem podczas Uniwersjady w chińskim Chengdy. Zawodniczka AZS-u UMCS-u Lublin oraz studentka lubelskiej uczelni w finale tej konkurencji uzyskała czas 1:00,20 i o 0,32 sek. wyprzedziła Portugalkę Rebelo Rodrigues i o 0,45 sek. Włoszkę Federicę Tomę. Tuż za podium uplasowała się druga z Polek Paulina Peda.

Adela Piskorska jest dumna ze swoje osiągnięcia, choć jeszcze kilka dni temu jest występ na Uniwersjadzie stanął pod znakiem zapytania.

Mniej szczęścia mieli z kolei lekkoatleci AZS-u UMCS-u. Krzysztof Hołub zajął siódme miejsce w finale biegu na 400 m przez płotki, z kolei Łukasz Żak zajął dwunastą lokatę w półfinałach biegu na 200 m i nie zobaczymy go w finale tej konkurencji.

Więcej powodów do zadowolenia mają siatkarze. Akademicka reprezentacja Polski pokonała w ćwierćfinale Uniwersjady Ukrainę 3:0 i w sobotę (05.08) zagrają o finał ze zwycięzcą meczu Iran – Niemcy. W kadrze biało-czerwonych w Chengdu znajdują się Maciej Krysiak z LUK-u Lublin i Mariusz Magnuszewski z ChKS-u Arki Chełm.