9 pijanych kierowców zatrzymali funkcjonariusze podczas akcji „Trzeźwość”. W trakcie porannych kontroli przebadanych wczoraj (28.08) zostało tysiąc kierowców.
Funkcjonariusze sprawdzali kierujących w kilku miejscach jednocześnie. Kontrole odbywały się głównie na drogach wjazdowych do miasta, a ich celem było wyeliminowanie z ruchu osób wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu.
W efekcie policja zatrzymała 9 kierowców, którzy wsiedli do pojazdu „na podwójnym gazie”. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
EwKa / opr. AKos
Fot. KMP Lublin



![Rolkarze opanowali Lublin! [ZDJĘCIA] 4 EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18_xl-350x250.jpg)






