W całym regionie we wtorek 1 sierpnia odbędą się uroczystości upamiętniające 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Zamość
Na Rynku Wielkim w Zamościu bezpośrednio po godzinie „W” (17.00) rozpocznie się koncert pieśni patriotycznych „Z młodej piersi się wyrwało…”. Zabrzmią pieśni z okresu II wojny światowej, Powstania Warszawskiego, „Warszawianka” z Powstania Listopadowego, a także 2 utwory w hołdzie bohaterom Powstania Zamojskiego.
CZYTAJ: Powstanie film o legendarnym partyzanckim dowódcy
Łuków
W Łukowie obchody powstańczego zrywu odbędą się w Parku Miejskim przy „Mówiącym Kamieniu”, upamiętniającym uczestników Powstania Warszawskiego pochodzących z ziemi łukowskiej. O godzinie 17.00 zabrzmią syreny alarmowe, następnie przybliżona zostanie postać jednego z łukowskich powstańców. Na koniec zaplanowano wspólne śpiewanie pieśni powstańczych.
Biała Podlaska
W Białej Podlaskiej główne obchody Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego odbędą się na placu Wolności o godzinie 17.00. Poza wystąpieniami okolicznościowymi, w programie uroczystości znalazła się między innymi prezentacja artystyczna przygotowana przez młodzież z Bialskiego Centrum Kultury.
MaK / opr. ToMa
Fot. archiwum






![Krew pilnie potrzebna. Terenowe akcje w regionie [HARMONOGRAM] 7 EAttachments8367909fd4591a42a38795a8284d09bd75aadc0](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/08/EAttachments8367909fd4591a42a38795a8284d09bd75aadc0-350x250.jpg)



