Wykład „Figury pamięci w twórczości Andrzeja Wróblewskiego” wygłosi w Lublinie Aleksandra Blonka-Drzażdżewska.
Autorka prelekcji będzie starała się odpowiedzieć na pytania dotyczące tego, jakie ślady w sztuce Wróblewskiego odcisnęli Paul Klee, Piet Mondrian i Francisco Goya. Wykład będzie też okazją do zastanowienia się nad tym, jaki wpływ ma sztuka na kształtowanie naszej pamięci.
Początek prelekcji w Muzeum Narodowym w Lublinie o godzinie 13:00.
MaK / opr. AKos

![Rolkarze opanowali Lublin! [ZDJĘCIA] 2 EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18_xl-350x250.jpg)








