Europejska Konwencja Żonglerska trwa w Lublinie. To największe na świecie i najbardziej prestiżowe wydarzenie środowiska żonglerów amatorów-hobbystów, artystów nowego cyrku i artystów ulicy. Pomimo tego, że nazwa wskazuje na Europę, na wydarzenie zjeżdżają ludzie z całego świata.
W tym roku zjawiło się ponad 2 tysiące uczestników z 50 krajów. Jest to okazja do nauki nowych umiejętności, nawiązania przyjaźni na całe życie oraz na wymianę doświadczeń. Gdy EJC odbyła się po raz pierwszy w 1978 r. przybyło na nią jedynie 11 uczestników. Obecnie ludzie specjalnie ustawiają urlopy i robią wszystko, co w ich mocy, by pojawić się na wydarzeniu.
W tym roku EJC odbywa się już po raz 45., jednak Lublin został gospodarzem zupełnie niespodziewanie i początkowo, nie było pewności czy w 2023 roku Konwencja się odbędzie. Organizacją wydarzenia w Lublinie zajęła się Fundacja Sztukmistrze.
Europejska Konwencja Żonglerska potrwa do 6 sierpnia. W programie znaleźć można wiele pokazów żonglerskich i akrobatycznych, a także taniec z ogniem.
ZS
Fot. archiwum
Pliki dźwiękowe
Europejska Konwencja Żonglerska trwa w Lublinie







![Ministra kultury w Zamościu. Ministerstwo pomoże zrewitalizować słynny pałac [ZDJĘCIA] 8 EAttachments944388174406fcc7ff4eca4f3874f0564868a9b xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/04/EAttachments944388174406fcc7ff4eca4f3874f0564868a9b_xl-350x250.jpg)


