Ponad 30 stopni Celsjusza w cieniu. Upał daje się we znaki mieszkańcom Lublina. Chwilowym wytchnieniem może być schłodzenie się w deszczownicy, którą Radio Lublin ustawiło przy Centrum Spotkania Kultur.
– Trochę lepiej, ale to na 5 minut. Jakby takie chłodziarki były co 500 metrów… Taki upał na zewnątrz, że chce się troszeczkę odświeżyć – mówią mieszkańcy. – To bardzo dobry pomysł. W dodatku koniecznie zimne lody i napoje. Cienia szukamy pod drzewkami, w lesie. Trzeba sobie jakoś radzić. Chodzić za budynkami, w zacienionych miejscach. Noszę czapkę i piję dużo wody. To idealna pogoda na jakąś plażę, jeziorko.
CZYTAJ: Radio Lublin chłodzi mieszkańców w czasie upałów
Synoptycy ostrzegają przed upałami w naszym regionie. Wysokie temperatury mogą być uciążliwe szczególnie na północy i zachodzie województwa. Gorące powietrze ma być szczególnie uciążliwe od południa do godziny 20 w niedzielne popołudnie.
Ponawiane są apele o do osób starszych, chorych i opiekunów dzieci o pozostanie w domach i schronienie się w cieniu oraz o regularne nawadnianie organizmu.
PaSe / opr. WM
Fot. archiwum
Pliki dźwiękowe
Upał w Lublinie






![Rolkarze opanowali Lublin! [ZDJĘCIA] 5 EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18_xl-350x250.jpg)
![Kazimierskie "Baszty" przyznane! [ZDJĘCIA] 6 EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40_xl-350x250.jpg)




