Siedem medali młodych pływaków z regionu na mistrzostwach Polski

plywanie 090422 004 2023 06 26 093104 750x375 2023 07 19 210606

Siedem medali zdobyli pływacy klubów z województwa lubelskiego w drugim dniu mistrzostw Polski juniorów 17-18 letnich w Oświęcimiu.

Złote medale wywalczyli Klara Kowalska z AZS-u UMCS-u Lublin na 200 m stylem dowolnym oraz Filip Suchański z UKS-u 51 Lublin na 200 m stylem grzbietowym.

Druga w wyścigu na 100 m motylkiem była Gabriela Król z Wisły Puławy. Wcześniej ta sama zawodniczka uplasowała się na czwartej pozycji w wyścigu na 50 m stylem dowolnym. Również na 100 m motylkiem brąz wywalczył Mikołaj Popiel z AZS-u UMCS-u Lublin.

Dwa miejsca na podium w rywalizacji na 400 m stylem zmiennym zajęli inni pływacy lubelskiego klubu: drugi był Igor Kozłowski, a trzeci Błażej Nowacki.

Druga była również męska sztafeta 4x200m dowolnym AZS-u UMCS-u w składzie: Błażej Paszkowski, Jakub Rynkiewicz, Mikołaj Popiel oraz Igor Kozłowski.