Polscy siatkarze pokonali Japonię 3:1 (19:25, 28:26, 25:17, 25:21) w półfinale Ligi Narodów w Gdańsku i zapewnili sobie czwarty z rzędu medal tych rozgrywek. W niedzielę zagrają o pierwsze w historii złoto ze zwycięzcą meczu USA z Włochami.
Podopieczni trenera Nikoli Grbica w niedzielę staną przed szansą wywalczenia pierwszego złota Ligi Narodów. Nie udało im się to w 2021 roku, kiedy w finale ulegli Brazylii 1:3. Poza wywalczonym wtedy srebrem, mają w swoim dorobku także dwa brązowe medale.
Finał zaplanowano na niedzielę na godz. 20.00.
PAP/ RL/ opr. DySzcz
Fot. PAP/Adam Warżawa

![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 2 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)




![Nie tylko muzyka. Słynny festiwal trwa w Kazimierzu Dolnym [ZDJĘCIA] 7 EAttachments960543627ff07731160a90f918e963649d8068a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960543627ff07731160a90f918e963649d8068a_xl-350x250.jpg)

![W Biskupicach protestują przeciw planowanej budowie farm wiatrowych [AKTUALIZACJA] 9 EAttachments9604105293b67a5724348e09bc78b3deb4b996a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9604105293b67a5724348e09bc78b3deb4b996a_xl-350x250.jpg)

