Kacper Stokowski bez finału. W nocy popłynie Laura Bernat

pm plywanie 150423 011 2023 07 24 193343

Kacper Stokowski na półfinale zakończył swój udział w rywalizacji na 100 m stylem grzbietowym podczas pływackich mistrzostw świata w japońskiej Fukuoce. Zawodnik AZS-u UMCS-u Lublin z czasem 53,96 sek. został sklasyfikowany na czternastym miejscu. Do 8. lokaty dającej awans do finału zabrakło mu 0’75 sek.

Wcześniej w eliminacjach Stokowski miał dwunasty czas – 53,81 sek.

Stokowski, przyznaje również, że spodziewał się więcej po swoim dzisiejszym starcie:

Na 100 m grzbietem o medal powalczy inny z Polaków – Ksawery Masiuk z UKS-u g-8 Bielany Warszawa, który z czasem 53,20 sek. zajął siódme miejsce.

Dziś również w tej samej konkurencji rywalizowała inna reprezentantka AZS-u UMCS-u – Adela Piskorska, która w porannych eliminacjach pokonała dystans w czasie 1:00.51 sek. i do miejsca dającego awans do półfinału zabrakło jej zaledwie 0’06 sek.

Piskorska w Fukuoce wystartuje jeszcze na 50 oraz 200 m stylem grzbietowym, zaś Stokowski na 50 m grzbietem.

Tej nocy do rywalizacji przystąpi trzecia zawodniczka lubelskiego klubu Laura Bernat, która wystąpi w eliminacjach na 200 m stylem dowolnym. Wyścig z jej udziałem zaplanowano na 2.54 czasu polskiego.