Honorowemu dawcy krwi, który w stanie zagrożenia epidemicznego, czyli do 30 czerwca br., oddał co najmniej 3 donacje krwi lub jej składników, w tym osocze po chorobie COVID-19, przysługuje ulga w wysokości 33 proc. na przejazdy w komunikacji krajowej środkami publicznego transportu zbiorowego.
CZYTAJ TAKŻE: Krew pilnie potrzebna. Terenowa akcja w Hrubieszowie
Gdzie obowiązuje zniżka?
Ministerstwo Zdrowia przekazało, że ulga ta przysługuje w transporcie kolejowym w pierwszej i drugiej klasie pociągów osobowych i pospiesznych i w transporcie autobusowym w komunikacji zwykłej i przyspieszonej, a także w transporcie kolejowym w drugiej klasie pociągów innych niż osobowe i pospieszne. Odbywa się na podstawie biletów jednorazowych.
Resort wskazał, że oddanie wymaganej liczby donacji potwierdza się przez okazanie zaświadczenia, które wydaje regionalne centrum, Wojskowe Centrum lub Centrum MSWiA.
Uprawnienie przysługuje przez sześć miesięcy od dnia wystawienia zaświadczenia.
PAP / RL / opr. KS
Fot. archiwum RL

![Różne profesje od kuchni. Trzecia edycja projektu „Lublin.Zawodowcy” [ZDJĘCIA] 2 EAttachments9596219bd96c7018a9b5f4e85b5dc030f90a959 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9596219bd96c7018a9b5f4e85b5dc030f90a959_xl-350x250.jpg)

![Bezpieczniej nad wodą. Nie tylko policjanci zadbają o spokojne wakacje [ZDJĘCIA] 4 EAttachments959620867ba846910afa3f6a3bf51b9c8ee3179 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments959620867ba846910afa3f6a3bf51b9c8ee3179_xl-350x250.jpg)






