Żużlowiec Platinum Motoru Lublin Bartosz Zmarzlik wygrał drugi turniej finałowy indywidualnych mistrzostw Polski rozegrany w Pile. W wyścigu finałowym obrońca tytułu wyprzedził Macieja Janowskiego oraz swojego klubowego kolegę Jarosława Hampela. Blisko występu w decydującym biegu był inny żużlowiec Motoru Dominik Kubera, ale w barażu o miejsce w finale miał defekt jadąc na drugiej pozycji premiowanej awansem.
Na torze w Pile pojawił się także kolejny zawodnik lubelskiego klubu Mateusz Cierniak, który był rezerwowym i w jedynym starcie zajął drugą lokatę.
Zmarzlik po dwóch turniejach jest liderem klasyfikacji indywidualnych mistrzostw Polski, wygrał bowiem także poprzedni turniej w Rzeszowie. Ostatnia runda zostanie rozegrana w Krośnie.
AR
Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

![Studencka Wiosna Teatralna ruszyła w Chatce Żaka [ZDJĘCIA] 2 EAttachments9526882caec211297f3faccf6d34991ccb8d4d0 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/05/EAttachments9526882caec211297f3faccf6d34991ccb8d4d0_xl-350x250.jpg)








