Drużyna chłopców Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu została mistrzem Polski w piłce ręcznej. Zespół prowadzony przez trenera Damiana Morawskiego, oparty na graczach Padwy Zamość, okazał się najlepszy w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej rozegranych w Dźwirzynie.
W fazie grupowej zamościanie pokonali SP Żórawina 27:21, SP nr 1 Gryfino 29:13 i SP nr 2 Świebodzin 21:9. oraz po remisie 20:20 zwyciężyli 3:2 w rzutach karnych SP nr 172 Warszawa. W ćwierćfinale zamojska „Ósemka” wygrała z SP nr 14 Przemyśl 19:7, a w półfinale pokonała SP nr 33 Gdańsk 14:8. Wreszcie w wielkim finale zamojscy uczniowie tym razem w regulaminowym czasie nie dali szans Szkole Podstawowej nr 172 z Warszawy triumfując 22:13.
W ubiegłym młodzi szczypiorniści z SP nr 8 Zamość zdobyli srebrne medale.
AR
Fot. pixabay.com




![Tu bije lotnicze serce Polski! Podniebne akrobacje na Świdnik Air Festival [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA] 5 EAttachments95765514a18871926a490097caa9eefbcda8bc1 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95765514a18871926a490097caa9eefbcda8bc1_xl-1-350x250.jpg)





