Projekt realizowany w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice został nagrodzony w konkursie Polsko-Niemieckiej Nagrody Młodzieży. Projekt pod nazwą „trip.ART – międzynarodowa współpraca młodzieży” – prowadzony przez młodzież z Polski, Ukrainy i Niemiec zajął drugie miejsce w konkursie. Uczestnicy projektu stworzyli spektakl mówiący o tym, z jakimi problemami zmagają się młodzi ludzie z różnych krajów, a także o tym, że więcej ich łączy niż dzieli. Pod koniec 2022 roku wystawili spektakl przed publicznością w Oldenburgu i Lublinie, a także opublikowali w Internecie.
Była to już 7. edycja konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży „U mnie i u Ciebie. Wymiana młodzieży lokalnie”. Zwyciężył projekt „Eco Heroes” Fundacji Bezlik z Mikuszewa i stowarzyszenia HochDrei z Poczdamu.
Ogłaszając konkurs, chcieliśmy pokazać młodym ludziom, że w nawet najmniejszej miejscowości mogą znaleźć tematy, które ich zainteresują i skłonią do działania – powiedział Stephan Erb, niemiecki dyrektor zarządzający Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. – W efekcie w prawie trzydziestu miejscach w Europie uczestniczki i uczestnicy projektów zaangażowali się w życie swoich lokalnych społeczności. To dzięki nim współpraca miast i regionów w Europie zyskała twarz młodych ludzi – dodaje Erb.
JZ / opr. WM
Fot. ddkbronowice.pl

![Rekordowo niski poziom Wisły. Susza hydrologiczna nie odpuszcza [ZDJĘCIA] 2 EAttachments96771006c0787930a72cc83e2564f9d45a69d6a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/08/EAttachments96771006c0787930a72cc83e2564f9d45a69d6a_xl-350x250.jpg)








