Wystawę prac Agnieszki Mitury można oglądać w Lublinie. Ekspozycja nosi tytuł „Nurt Natury”.
– Obrazy powstawały przez ostatnie dwa lata – mówi autorka wystawy, Agnieszka Mitura. – Tutaj jest kilka cykli, wystawa nie jest poświęcona jednemu tematowi. Są prace z ostatnich plenerów na Mazurach, z plenerów sprzed roku na Dolnym Śląsku. Jedna cecha wspólna to pejzaż i natura, którą maluję z sentymentem i czułością.
CZYTAJ: Najpierw zaginął syn, później matka. Trwają poszukiwania [ZDJĘCIA]
Agnieszka Mitura ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C. K Norwida w Lublinie, następnie podjęła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS. Od 2001 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.
Wystawę można oglądać w Galerii Gardzienice przy ul. Grodzkiej 5a w Lublinie.
AŁ / opr. WM
Fot. Galeria Gardzienice Facebook
Pliki dźwiękowe
Agnieszka Mitura








![Renesansowy pochód w centrum miasta. Świętują ważną rocznicę [ZDJĘCIA] 9 EAttachments9604274956a05df14198aced7bc783cb02d2c49 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9604274956a05df14198aced7bc783cb02d2c49_xl-1-350x250.jpg)

