Od soboty (24 czerwca) zmienia się rozkład komunikacji miejskiej w Lublinie. Pojazdy głównych linii pojadą z częstotliwością co 25 minut w godzinach szczytu.
– Taką zmianę wymuszają wakacje i zmniejszona liczba pasażerów – tłumaczy Zarząd Transportu Miejskiego. – Wzmocniona będzie za to komunikacja nad Zalew Zemborzycki, czyli popularne miejsce wypoczynku lublinian – wyjaśnia Monika Fisz z ZTM. – Jeśli chodzi o wzmocnienie Zalewu Zemborzyckiego to linie nr 1, 21 i 37 w soboty, niedziele i dni świąteczne wybranymi kursami zostaną skierowane do pętli Dąbrowa. Linia nr 6 w soboty, niedziele i dni świąteczne wybranymi kursami zostaje wydłużona do pętli Żeglarska. Linia nr 8 zwiększenie liczby kursów w soboty, niedziele i dni świąteczne i przez cały tydzień wybrane kursy linii numer 15 zostają skierowane do pętli Dąbrowa.
W okresie wakacyjnym linie nocne N1, N2 i N3 będą kursowały tak jak obecnie, czyli dwa razy w tygodniu (noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę) z częstotliwością co 60 minut.
CZYTAJ: Majówkowa komunikacja miejska w Lublinie. Mniej autobusów i trolejbusów
TSpi / opr. PrzeG
Fot. archiwum
Pliki dźwiękowe
Monika Fisz




!["Z szeryfa zrobił się kapiszon". Minister Waldemar Żurek o Zbigniewie Ziobrze [WIDEO] 5 EAttachments95324639bebfc6c32433d4e110068c6f6b3ca41 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/05/EAttachments95324639bebfc6c32433d4e110068c6f6b3ca41_xl-350x250.jpg)





