Karateka Miłosz Sabiecki zdobył w Bielsku-Białej brązowy medal Igrzysk Europejskich w kumite w kategorii 67 kg. Polak przegrał w półfinale z Azerem Turalem Aghalarzadą.
W fazie grupowej Sabiecki pokonał dwóch rywali i doznał jednej porażki, co wystarczyło mu do awansu do półfinału. W nim musiał uznać wyższość rywala z Azerbejdżanu, który o złoto powalczy później z Grekiem Dionysiosem Xenosem.
CZYTAJ: Igrzyska Europejskie: Polka wystrzelała złoty medal
Do strefy medalowej nie zdołali natomiast awansować Arkadiusz Kwaśniewski (60 kg), Maria Kerner (55 kg) i Maria Depta (50 kg), a także rywalizujący w technice kata Maksymilian Szczypkowski i Anna Kowalska.
RL / PAP / opr. ToMa
Fot. Miłosz Sabiecki Facebook






![Frekwencja i pogoda dopisały. Kajakarski puchar na Zalewie Zemborzyckim [ZDJĘCIA] 7 EAttachments95621077bc84f322284f25bca706e22fb5f5ede xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95621077bc84f322284f25bca706e22fb5f5ede_xl-1-350x250.jpg)



